AduLeT nemzetközi konferencia a Pedagógusképző Karon

védés

2018. július 3-án és 4-én a Pedagógusképző Kar adott otthont az AduLeT nemzetközi projekt soron következő találkozójának. Az AduLeT (Advanced Use of Technologies in Higher Education) projekt célja, hogy az egyetemeken és  főiskolákon folyó oktatásban alkalmazott pedagógiai módszereket feltérképezve összehangolja azokat a legmodernebb IKT (információs és kommunikációs technológiák) eszközökkel. A jelenlegi, hatodik találkozó központi témája a technológiával támogatott oktatással kapcsolatban felmerülő problémák azonosítása, a projekt által kifejlesztett platform tesztelése és értékelése.

A német, holland, spanyol, portugál, finn, olasz és magyar tagokból álló konzorcium közös szakmai munkája 2019. szeptember 30-ig tart. A magyar partnert, a Neumann János Egyetem Pedagógusképző Karát dr. Szabó Ildikó, Tánczikné Varga Szilvia és dr. Devosa Iván képviselik.