Egyszer volt, hol nem volt… - Könyvbemutató és beszélgetés a Pedagógusképző Karon

A Neumann János Egyetem Iuvenis Ifjúságszakmai Műhelye és az Ifjúságszakmai Társaság gondozásában megjelent Egyszer volt, hol nem volt… Az ifjúságsegítő képzés Magyarországon című kötet kecskeméti bemutatójára 2019. november 19-én, kedden, 16.00 órától került sor a Pedagógiai Szakkönyvtárban.

A 2003-tól 2016-ig önállóan működő ifjúságsegítő képzésnek emléket állító kötet bemutatja az ifjúságügy szociális és pedagógiai aspektusait, a szakirány szakmai tanulságait – multidiszciplináris megközelítésben, európai kitekintéssel.
A tanulmánykötet külön fejezetet szentel a kecskeméti képzési tapasztalatok összegzésének, függelékében pedig helyet kapott a 2018-ban Kecskeméten megrendezett Gyermeklét konferencia záróanyaga is.
A beszélgetésen részt vett a kötet szerkesztője és több szerzője is.

A teljes kötet online olvasható és letölthető a Magyar Elektronikus Könyvtárból: https://mek.oszk.hu/19300/19396/19396.pdf