Erasmus Nap az NJE Petőfi Sándor Gyakorló Általános Iskolában

2019. május 6-án került megrendezésre a hagyományos Erasmus Nap az NJE Petőfi S. Gyakorló Általános Iskolában. Az esemény meghívott díszvendége Kéri György zeneművész, az első magyar skótdudás volt, aki hagyományos skót népviseletben tartott a diákoknak zenés, játékos interaktív foglalkozást.

A program során a pedagógusképző kar egy ír és egy görög Erasmus hallgatója bemutatta országuk kultúráját, nevezetességeit és azt az intézményt, ahonnan érkeztek.

A programot az 5.a osztály angol és spanyol dalokból álló dalcsokra színesítette  Dr. Buzás Zsuzsa ének-zene tanárnő vezetésével. A dalokat Mátrai György tanító szakos hallgató, a Líra Zeneiskola gitártanára kísérte. A gyerekek már az elmúlt hetekben elkezdtek készülődni az Erasmus Napra, az elkészült munkáik tárlata az iskola aulájában tekinthető meg.
Az élménydús, színes Erasmus Napot a gyakorló iskola oktatói, Szilárd Krisztina és Molnár-Csikós Adrienn szervezte meg.