Erasmusos hallgatók a Pedagógusképző Karon

workshopA tavaszi félévben is érkeztek új Erasmus diákok a Neumann János Egyetemre. Közülük a Pedagógusképző Kart spanyol, görög és ír hallgatók választották tanulmányuk színhelyéül. Rajtuk kívül két türkmén nemzetiségű hallgató a törökországi Usakból fog néhány kurzust látogatni a karunkon. Az első napon a tájékoztatók után az egyetem egy helyi étterembe hívta meg őket egy közös ebédre, majd sétát tettünk velük a városközpontban, ahol megtekintethették a legfontosabb nevezetességeket. Külön köszönetet szeretnénk mondani két óvodapedagógus hallgatónknak, Oláh Viktóriának és Greksa Lillának, akik vállalták azt a feladatot, hogy önként segítenek a külföldi hallgatóknak beilleszkedni a kar és a város életébe a félév során.

John von Neumann University is happy to announce that it hosts new Erasmus students in the spring term as well. The Faculty of Teacher Training was chosen by Spanish, Greek and Irish students. In addition, two Turkmen students from Usak University (Turkey) also attend some courses at our faculty. On the first day, the international students were invited to a local restaurant to have dinner with the representatives of the university. After that, they had the opportunity to explore the main sights in the town centre. Special thanks go to the buddies Viktória Oláh and Lilla Greksa – the students of the faculty –, who voluntarily help the Erasmus students to integrate into the daily life of our faculty and our town.