Író – olvasó találkozó és könyvbemutató Szolnokon

egészség nap

2018. november 12-16-ig tartott a Szolnoki II. Rákóczi Ferenc Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola XIX. "Olvasás hete" című rendezvénye.

Az idén a programok része volt a Nevelj Jedit! (szerk.: Nagy Ádám) c. kötet bemutatása, és az ehhez kapcsolódó író-olvasó találkozó is. A kötet egyik szerzője, az NJE Pedagógusképző Kar oktatója, Galuska László Pál mutatta be a könyvet, és a Star Wars-univerzum oktatási, nevelési és művelődési eszményeit két, gazdag képanyaggal kísért előadás keretében.

fotó: deskgram.net

Az Olvasás hete alatt egy héten keresztül különböző kulturális programokkal színesíti az intézmény a tanítást, ezzel is hangsúlyozva – a nemcsak tankönyvekhez kapcsolódó – olvasás, az irodalmi műveltség fontosságát, a művészetek és a szépirodalom lélek- és jellemformáló hatását.

Az Olvasás hetén változatos programok várják a tanulókat: író-olvasó találkozók, bábszínházi előadások, nyelvművelő vetélkedők, alkalmanként egy-egy mesejáték is színpadra kerül az iskola tanulóinak részvételével.