Kodály Szimpózium és Házimuzsikáló Nap eredményei

workshop

2019. április 11-én rendezték meg az NJE Pedagógusképző Karán a Kodály Szimpózium és Házimuzsikáló Napot, melyet 2016-ban a Magyar Zenetanárok Társasága a védjeggyel jelzett zenei programok közé sorolt.

Délelőtt Dr. Fülöp Tamás dékáni köszöntője után művészetpedagógiai előadásokat hallottunk a pszichológiai immunitás témakörével kapcsolatban. Délután került megrendezésre az országos zenei fesztiválverseny, ahol a pedagógusképző kar hallgatói szép eredményeket értek el. A díjazottak névsora a tovább gombra kattintva olvasható!

Ruff Klaudia (C. Reinecke, Ballade op.288) Kiemelt Nívódíj és Közönségdíj, zongorán kísérte felkészítő tanára, dr. Smuta Attila.
Balogh András, Szabó Gyöngyi, Banai Éva, dr. Smuta Attila - Zeitformen (A. Schönberg: Unter Zeiten) Kiemelt Nívódíj.

Zenei műveltségterület Kamarakórusa (Liszt Ferenc: Vidáman, játszva) Kiemelt Nívódíj, felkészítő tanár Dr. Buzás Zsuzsa.
Zongorán kísért Kovács Levente, az M.Bodon Pál Zeneiskola művésztanára.
Pálfy Fanni (Somogy megyei népdalok) Nívódíj és Közönségdíj, felkészítő tanár dr. Buzás Zsuzsa.
Szabó Eszter és Fekete Klaudia (Bárdos Lajos: Kicsinyek kórusa) Nívódíj. Felkészítő tanár: dr. Buzás Zsuzsa
Elyce Lauren Brady, Erasmus hallgató (E. Grieg: 4. Notturno) Nívódíj. Felkészítő tanár dr. Buzás Zsuzsa.

Fekete Klaudia (F. Mendelssohn: Lieder ohne Worte, Op. 38, No.2) Nívódíj. Felkészítő tanár dr. Smuta Attila.
Mátrai György (C. Atkins: I Still Can't Say Goodby) Nívódíj. Felkészítő tanár dr. Smuta Attila.

A magas színvonalú zenei produkciókat háromtagú zsűri bírálta, melynek tagjai:
Pejtsikné Párdányi Judit, Kodály-díjas zenepedagógus,
Dr. Kerek Ferenc, Liszt-díjas zongoraművész,
Dr. Damien Sagrillo, a Luxemburgi Egyetem professzora.