Országos SM (Scelrosis multiplex) fotópályázat

fotopályázat

Gyulán mutatták be a Magyar Sclerosis Multiplexes Betegekért Alapítvány által meghirdetett Országos SM Fotópályázatra beérkezett képekből összeállított fotókiállítást. B. Papp László programmenedzser elmondta: 42 pályázó 183 képéből válogatták ki a kiállítás anyagát.

A tárlat célja, hogy az érintetteket betegségük felvállalására, a társadalmat pedig szolidaritásra ösztönözze. A fotók egy vándortálat keretében eljutnak az ország más városaiba is.

Ezen az országos fotópályázaton ért el kiemelt fődíjat Gubacsi Viktória, a Neumann János Egyetem, Pedagógusképző Kar hallgatója.

Fotói a tovább gombra kattintva megtekinthetők.

A sclerosis multiplex a fiatalkorban jelentkező leggyakoribb, gyógyíthatatlan neurológiai autoimmun betegség. Ezerarcú kórnak hívják, mert tünetei attól függően változnak, hogy az agynak és a gerincvelőnek melyik részei, milyen mértékben és ütemben károsodnak. Az SM betegek egy részét gyors leépülés fenyegeti, mások nehézségekkel ugyan, ám évtizedeken át együtt élhetnek a betegséggel.

Hazafelé is ott lesz

Örök társ