Pozitív fegyelmezés - Tréning és könyvajánló karantén idejére

A Pozitív fegyelmezés módszer kiváló lehetőség a „karantén helyzetben”szülők számára is. Az otthoni megnövekedett feladatok és a stressz több konfliktushelyzetet hozhat létre a családban. Az együttműködés és hatékony kommunikáció érdekében otthon is alternatívát kínál az összeráncolt szülői szemöldökkel szemben.

Könyv és tantárgyajánló

Pozitív fegyelmezés az iskolában

A Pozitív fegyelmezés az iskolában egy olyan szabadon választható tréning alapú gyakorlati tárgy, amelynek célja, hogy segítse a pedagógus hallgatókat az eredményes tanító-diák kapcsolat kialakításában. A Pozitív fegyelmezés az iskolában című gyakorlati útmutató kiváló szakirodalmi hátteret nyújt a hallgatók számára. A pozitív fegyelmezés olyan módszerekkel segíti a tanító munkáját, amelyek miközben fejlesztik a gyermek szociális készségeit és jellemvonásait megoldást adnak az iskolában előforduló viselkedési problémák kezelésére is. A pozitív fegyelmezés fókusza a gyermek érzelmi fejlődésének támogatása, amelyben meghatározó az alábbi készségek és jellemvonások fejlesztése:

egészséges önértékelés, felelősségtudat, önfegyelem, együttérzés, tisztelet önmaga és mások iránt, problémamegoldó készség, humorérzék, rugalmasság, felelősségvállalás, a személyes képességeiben való hit, együttműködés, kedvesség, empátia, szerető természet, őszinteség, élethosszig tartó tanulás, önmaga motiválása, boldogság, szociális érzékenység (Jane Nelsen et al, 2016)

Szeretettel ajánlom Hallgatóinknak a könyvet és a tantárgyat is, hiszen a módszer segítségével boldogabb, kiegyensúlyozottabb és eredményesebb tanulási folyamat, pedagógiai munka és tanuló osztályközösség (és családi közösség) alakítható ki.

Boda Tímea

adjunktus